„A globális elit hívei jelen vannak Magyarország településein” – hangzik a vád, majd a válasz úgy kezdődik, hogy attól még, hogy a lakájmédia valamit sokat ismétel nem lesz igaz. Paterneket hallunk, nem eszmecserét. Nem vagyok Karácsony Gergely tanácsadója, de szerintem jobban illett a karakteréhez, amikor abban a bizonyos interjúban, amikor arról faggatták, hogy miért nem biciklivel jött azt kérdezte, hogy beszélhetnének-e értelmes dolgokról is vagy ez lesz a fő téma. Karácsony karaktere kitérős, értelemkeresős, nem való neki a vagdalkozós MZP féle stílus, és mint láttuk MZP se sokat ért el vele.
Több fogást is találok a miniszterelnök vádjaiban. 1. A globalitás hívei harmatgyengék, a Szabad Városok Szövetsége, amely az ellenzéki városokat fogta volna össze az illiberális Közép-Európában kipukkadt. 2. A globalitás szitokszóvá minősítése hibás koncepció, mert az egészséges világ képes helyi érdekeket nem megtagadva, de arra építve eljutni a globális cselekvésig, gondolkozásig. Ha erre nem képes, az egész világ a levesbe megy. Többek közt a mi európai civilizációnk is. 3. Kétfajta globalitás van, létezik egy üdvözító és egy ördögi. Az ördögire máris tudunk egy példát mondani, ez Finkelnstein, aki kitalálta hogyan érhet el kétharmadot a Fidesz, hogyan kell általános ellenségképzésből megszemélyesített ellenséget gyártani.
A jó globális minták közé tartozik a közösségi költségvetés, vagyis az olyan technikák, amikben az állampolgárokat visszacsábítják a demokrácia aktív művelésébe. Hamarosan bevezetik a minimáljövedelmet, minden hajléktalannak lesz saját legalább konténerlakása, az energiaproblémák megoldódnak, a közösségi közlekedés kiszorítja az egyéni autózást, a mesterséges intelligencia és a robotok számos értelmetlen szenvedő munkától kímélnek meg minket, és ott fogunk állni a globális világban tétlenül. Vagy pedig aktív társadalmi lények leszünk, és ezek megelőző technikái is itt vannak már. Pl. a közösségi költségvetés. Más államok megint lehet globális mintára a kínai utat választják és nemzeti konzultációkat készítenek. Kétféle globalizmus van, a szó önmagában maradjon értéksemleges, nem kéne hagyni, hogy a nyelvpolitikai küzdelmek bedarálják, mint pl. a „liberálist”.
Az a szlogen például, hogy Hajrá Magyarország, Hajrá magyarok, elsőként Berlusconi szájából hangzott el, csak olasz verzióban. A Forza Italia révén. Aztán jöttünk mi, aztán Trump a First America-val. ezek mögött mind globális tanácsadó cégek vannak. Csak remélni tudjuk, hogy Karácsonyéknak nem amerikai vagy izraeli tanácsadóik lesznek, mert a kommunikáció terén mi magyarok többet érdemelnénk.
A fenti irat apropóját ld. atv.hu 8.40-tól
Forrás: www.atv.hu
1. közéletileg informatív és/vagy konfliktust feltáró:   | |
2. sokoldalú, több oldalról megvilágító:   | |
3. tanulságos, sokaknak ajánlható:   | |
4. korrekt és/vagy mentes az érdekeltségtől:   | |
5. egyenlőtlenségre és/vagy igazságtalanságra érzékeny:   | |
6. egyéb közszolgálati értékek: közérthetőség, stílus, igényesség:   |